Фастів онлайн » Культура » Новини музею » Про "Фастів залізничний" у ЗМІ

Про "Фастів залізничний" у ЗМІ

0
31 серпня 2011
В газете "Магистраль"
31.08 2011 / Світ

«Фастів залізничний» прописався... в музеї Микола Копилов

Про "Фастів залізничний" у ЗМІ

Напередодні Дня Незалежності у Державному краєзнавчому музеї Фастова, що у Київській області, відкрили експозицію історії розвитку залізничного транспорту. Таким чином цей заклад став чи не єдиним з подібних, де тематика сталевих магістралей висвітлюється детально.

Передумовою відкриття експозиції у Фастові стала одна доволі цікава історія Зимовим днем, на початку 2009 р., до приміщення музею завітав молодий чоловік, який тоді волею долі проживав у Фастові. Ознайомившись із матеріалами закладу, він був вражений тим, що у музеї міста, яке зобов’язане своїм розвитком і становленням залізниці, немає присвяченої цьому тематичної експозиції. Тоді колекціонер Сергій Супрунов вирішив подарувати музею коштовний експонат — власний макет діючої залізниці із моделями рухомого складу в масштабі 1:120. Крім того, він також передав музею моделі вагонів старого зразка.

Початок було покладено. І в музеї почали з’являтися нові експонати, які приносили не байдужі до справи збереження історії краю доброчинці. Таким чином навіки залишилися у закладі залізнична форма, колекція проїзних квитків, старовинні ліхтарі, телефонні апарати, фрагмент залізничної рейки давніх часів та семафора. Свій внесок зробили і діючі залізничні підрозділи та підприємства: моторвагонне депо, відбудовний поїзд № 4171, дільниця енергопостачання, Фастівська дистанція сигналізації та зв’язку, державне підприємство «Укррефтранс»…

Експозиція не мала б такої довершеності, якби не була проведена велика робота зі збирання матеріалів колишнього залізничника, а нині заступника директора музею з технічних питань Володимира Плюти. Саме він тим давнім зимовим днем зустрів зачинателя експозиції Сергія Супрунова та спільно з ним забажав створити щось більше.

Іскра цього полум’я передалася багатьом: Віктору Люцканову, Івану Абрамському та іншим доброчинцям, чиї прізвища записані поряд із переданими музею експонатами. Завершальну деталь — велике панорамне панно Фастова із залізничним вокзалом у центрі — зробив за власні кошти фотограф Олександр Космінський.

На створення експозиції не було витрачено жодної гривні державних грошей. Одначе музею, як і багатьом подібним культурним закладам, бракує фінансування. Тому створення експозиції дещо затяглося: на це пішло два з половиною роки. І ось, нарешті, на урочисте відкриття зібралося кілька десятків відвідувачів: друзі музею, доброчинці, журналісти і просто зацікавлені люди. З боку місцевої влади на відкриття експозиції завітала заступник міського голови з гуманітарних питань Любов Ткачова.

Екскурсію для присутніх провела старший науковий співробітник музею Валентина Кімліченко, яка розповіла про історію становлення міста від епохи паровозів донині. Цікаво, що в місті понад 200 залізничних династій лише в одному моторвагонному депо, а перша у Радянському Союзі жінка-машиніст Галина Тодчук родом саме з цих країв.

«Наразі в експозиції знаходиться лише п’ята частина від усіх експонатів залізничної тематики, — з сумом каже директор музею Тетяна Неліна. — Все інше не можемо продемонструвати через тісне приміщення». Під замком у архіві перебувають, наприклад, такі цікаві експонати, як жезловий апарат Трегера, колекція поштових марок та інші раритети.

Відкрита експозиція — довготривала. З приводу організації та проведення екскурсій можна звертатися до працівників музею за тел.: (04465) 61184, 52410. Адреса закладу: м. Фастів вул. Радянська, 9. Дістатися з Києва найзручніше електропоїздами підвищеної комфортності або звичайними елект­ропоїздами. Від вокзалу далі йти пішки.


{link_on_forum}Думки в голос:


 • Коментарі
 • "Вконтакте"
 • FaceBook

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Фотогалерея

Останні 10 фото з ГАЛЕРЕЇ Фастова

 • Дубравушка Club (заміський комплекс) 2

  Дубравушка Club (заміський комплекс) 2

  Категорія: Дубравушка Club (заміський комплекс)
  Коментарі (0)
 • Дубравушка Club (заміський комплекс) 1

  Дубравушка Club (заміський комплекс) 1

  Категорія: Дубравушка Club (заміський комплекс)
  Коментарі (0)
 • Королева и её подданные

  Королева и её подданные

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (28)
 • Фастів сучасний 120

  Фастів сучасний 120

  Категорія: Фастів сучасний
  Коментарі (0)
 • Фастів сучасний 119

  Фастів сучасний 119

  Категорія: Фастів сучасний
  Коментарі (0)
 • Фастів сучасний 118

  Фастів сучасний 118

  Категорія: Фастів сучасний
  Коментарі (0)
 • Маммилярия 133

  Маммилярия 133

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (15)
 • не знаю 132

  не знаю 132

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (14)
 • Scilla bifolia 131

  Scilla bifolia 131

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (12)
 • Весна не за горами 130

  Весна не за горами 130

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (13)
 
Жовтень 2019
1Вт2Ср3Чт4Пт5Сб6Нд7Пн8Вт9Ср10Чт11Пт12Сб13Нд14Пн15Вт16Ср17Чт18Пт19Сб20Нд21Пн22Вт23Ср24Чт25Пт26Сб27Нд28Пн29Вт30Ср31Чт
Останні оголошення на FASTIV.com.ua

Продаж

Кормушка самосвал для зимней рыбалки 0,42 л.
16 грудня 2016
Кормушка самосвал для зимней рыбалки 0,42 л.

Продам кормушку-самосвал для прикормки рыбы. Может служить, как для зимней, так и для летней рыбалки. Кормушка предназначена доставлять вашу…

Купівля

Куплю б/в металопластикові вхідні двері
30 вересня 2015
Куплю б/в металопластикові вхідні двері

Куплю б/в металопластикові вхідні двері. 0503256372

Послуги

Ремонт монтаж строительство
21 грудня 2017
Ремонт монтаж строительство

Бригада опытных строителей выполнит внутренние-отделочные работы. Выполняем в совершенстве: Шпаклевку (в народе безпесчанка) под…