Фастів онлайн » Культура » Новини музею » До професії - через музей

До професії - через музей

0
13 листопада 2010
Газета "Магістраль" 3—9 листопада 2010 р. № 86 (1565)

До професії — через музей

Микола КОПИЛОВ,

«Магістраль»

         Краєзнавчий музей міста Фастів що у Київській області, може стати унікальним державним культурним закладом, де буде постійна експозиція, присвячена історії залізниці. Сьогодні тут уже є кілька досить цікавих експонатів.
…Старовинна одноповерхова будівля Фастівського державного краєзнавчого музею зустріла прохолодою. Незважаючи на другу половину жовтня, опалення тут ще не увімкнули. Бракує коштів, і не лише на елементарні комунальні послуги, наприклад, щоби налагодити нормальне освітлення. Незавершеною залишається і реставрація деяких експозицій. Тому бюджетному закладу, як і багатьом іншим подібним, доводиться «викручуватися» завдяки ентузіазму та альтруїзму працівників, а також небайдужих громадян.
         Зокрема, модель залізниці, якою рухаються в різні боки з майже натуральним гуркотом коліс мініатюрні потяги в одному із залів музею, — подарунок киянина Сергія Супрунова. У його колекції — декілька метрів залізничної колії зі стрілочними переводами, переїздом, тупиками. А також залізнична станція, пасажирський вокзал, база нафтопродуктів. Але найбільше відповідає українським реаліям рухомий склад. Річ у тім, що в нашій країні моделей для залізниці не випускають. Виготовляються вони у Німеччині невеликими партіями. Тому й недешеві. По маленьких рейках бігають і світяться віконцями у приміщенні Фастівського музею вантажний тепловоз М-62 та пасажирський електровоз ЧС-4. Завмер в очікуванні роботи маневровий ЧМЕ3. Серед рухомого складу — пасажирські вагони, вагон-ресторан, багажний вагон, піввагони, платформи, цистерни, рефрижераторна секція та ін. Усі відповідного кольору, нумерації та маркування УЗ. На узбіччях колії — фігури залізничників, автомобілі, дерева… Усе це — від рухомого складу до тварин у іграшковому лісі — максимально наближене до реальних співвідношень розмірів у масштабі 1:120.
         Зібрати таку колекцію — справа нелегка. Як розповів Сергій, захоплення почалося з того, як у семирічному віці він отримав подарунок — невелику іграшкову залізницю. Крім того, далося взнаки те, що проживав майбутній колекціонер неподалік залізничного вузла. Самому Сергію, за фахом інженеру-зв’язківцю, на сталевій магістралі працювати не довелося. «Я завжди хотів, аби модель була діючою, і ця мрія нарешті здійснилася. До того ж, приємно, що там вона радуватиме дітей», — каже колекціонер. Фастівській музей обрав тому, що колись доля звела його з цим містом, кілька років прожив тут. Крім залізниці, він також передав музею моделі вагонів дореволюційного зразка.Близький до тієї епохи ще один експонат — паровоз серії ФД, до створення моделі якого доклав руку працівник музею та колишній залізничний будівельник Віктор Маринович Люцканов. Із розмови з ним стало відомо, що у музеї є чимало експонатів, які мають приналежність до залізниці. Це переважно старі фотографії місцевого вокзалу та робітників залізничного вузла, що проявили героїзм у роки Великої Вітчизняної війни.
         Поки невідомо, коли саме експозицію буде відкрито. «Плануємо до Дня залізничника, однак не впевнені, що встигнемо, через брак коштів», — каже директор музею Тетяна Неліна. Для завершеності експозиції залишилося підготувати велике панорамне фото і стенди. Крім того, напрацьовується екскурсійна програма Орієнтована вона буде, в першу чергу, на школярів, які становлять чималу частину відвідувачів музею. Хто знає, можливо, ця експозиція надихне їх на те, аби в подальшому стати залізничниками.


{link_on_forum}Думки в голос:


 • Коментарі
 • "Вконтакте"
 • FaceBook

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.

Фотогалерея

Останні 10 фото з ГАЛЕРЕЇ Фастова

 • Дубравушка Club (заміський комплекс) 2

  Дубравушка Club (заміський комплекс) 2

  Категорія: Дубравушка Club (заміський комплекс)
  Коментарі (0)
 • Дубравушка Club (заміський комплекс) 1

  Дубравушка Club (заміський комплекс) 1

  Категорія: Дубравушка Club (заміський комплекс)
  Коментарі (0)
 • Королева и её подданные

  Королева и её подданные

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (0)
 • Фастів сучасний 120

  Фастів сучасний 120

  Категорія: Фастів сучасний
  Коментарі (0)
 • Фастів сучасний 119

  Фастів сучасний 119

  Категорія: Фастів сучасний
  Коментарі (0)
 • Фастів сучасний 118

  Фастів сучасний 118

  Категорія: Фастів сучасний
  Коментарі (0)
 • Маммилярия 133

  Маммилярия 133

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (3)
 • не знаю 132

  не знаю 132

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (0)
 • Scilla bifolia 131

  Scilla bifolia 131

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (0)
 • Весна не за горами 130

  Весна не за горами 130

  Категорія: borisovich (цветы)
  Коментарі (0)
 
Жовтень 2020
1Чт2Пт3Сб4Нд5Пн6Вт7Ср8Чт9Пт10Сб11Нд12Пн13Вт14Ср15Чт16Пт17Сб18Нд19Пн20Вт21Ср22Чт23Пт24Сб25Нд26Пн27Вт28Ср29Чт30Пт31Сб
Останні оголошення на FASTIV.com.ua

Продаж

Кормушка самосвал для зимней рыбалки 0,42 л.
16 грудня 2016
Кормушка самосвал для зимней рыбалки 0,42 л.

Продам кормушку-самосвал для прикормки рыбы. Может служить, как для зимней, так и для летней рыбалки. Кормушка предназначена доставлять вашу…

Купівля

Куплю б/в металопластикові вхідні двері
30 вересня 2015
Куплю б/в металопластикові вхідні двері

Куплю б/в металопластикові вхідні двері. 0503256372

Послуги

Ремонт монтаж строительство
21 грудня 2017
Ремонт монтаж строительство

Бригада опытных строителей выполнит внутренние-отделочные работы. Выполняем в совершенстве: Шпаклевку (в народе безпесчанка) под…